Pierwszy kontakt z komputerem

Kiedy pozwolić dziecku pierwszy raz korzystać z komputera? Jest to dosyć trudny temat, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy wszędzie mamy styczność ze sprzętem elektronicznym. Musimy jednak pamiętać, że im szybciej pozwolimy korzystać dzieciom z komputerów, tym gorzej. Od małego będą one uzależnione od technologii i nie będą potrafiły skupić się na tradycyjnych zabawkach.

 

 

W rozwoju dziecka ważne jest to aby dbać o jego wyobraźnię i umiejętność skupienia się na konkretnej rzeczy, czy zadaniu. Badania pokazują, że zbyt wczesne udostępnienie dzieciom sprzętu elektronicznego, negatywnie wpływa na ich rozwój. Często są zbyt pobudzone i nerwowe, nie potrafią się skupić na niczym przez dłuższą chwilę oraz potrzebują kolorowych i głośnych bodźców – takich jak w większości gier komputerowych.

Oczywiście w pewnym momencie trzeba będzie dać dziecku dostęp do komputera, ale najlepiej, żeby nie było to zbyt szybko, a dodatkowo warto jest to robić pod kontrolą przynajmniej jednego z rodziców. Tak na wszelki wypadek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *