Jak dbać o własne dziecko rozpoczynające właśnie przygodę z edukacją?

Tornister nie może być za mały. Jeżeli do wnętrza nie zmieszczą się wszystkie potrzebne podręczniki oraz notesy to będzie miała miejsce autentyczna tragedia.

Lepiej, aby był nieco zbyt duży niż za mały. Nie martw się o to, że ten fragment stroju okaże się za ciężki – Twoje maleństwo zniesie w jakiś sposób codzienne trudy związane z ciężarem, nie zrozumie z kolei braku wymaganych podręczników oraz wstydu przed rówieśnikami.

Podczas zakupu tornistra zwróć uwagę na jakość. Te tanie są przeważnie mało wytrzymałe, co sprawia, że suwaki się odczepiają. Jeżeli cierpisz na brak pieniędzy, to przejrzyj akcesoria z zeszłego sezonu – może niektóre są wciąż przydatne do noszenia?

 

 

 

Inwestycje można rozłożyć w okresie kilku miesięcy, unikniesz w ten sposób pojedynczego, aczkolwiek istotnego uszczuplenia portfela. Przeważnie jest możliwość oszczędzić na wydawnictwach szkolnych, jakie można nabyć po starszych rocznikach uczniów. Książki, jeżeli nie są zbytnio zniszczone, posłużą tak samo do nauki bez względu na ich wiek. Wybierając artykuły szkolne nie należy zbytnio oszczędzać. Te wysokiej jakości będą służyć przez dłuższą chwilę.

Przygotowując posiłek dla dziecka nie można zapomnieć, aby go właściwie zawinąć. Pociecha musi mieć też coś do picia podczas przerwy. Warto zadbać o jakiś deser, by umilić dziecku czas podczas nauki. Jako smakołyk spakuj mu smacznego batona albo ciastka. Nie można przesadzać z ilością posiłków. Dziecko i tak oczywiście nie będzie miała czasu wszystkiego skonsumować podczas przerwy , a nadmiar kanapek tylko się zepsuje.

Zaangażuj się w życie swojego dziecka. Masz możliwość, aby poznać jego kolegów przekonując go, by zaprosił kolegów do domu. Masz możliwość również na własną rękę wybrać się do placówki oświaty i poznać jego wychowawczynię oraz innych nauczycieli. Bliższe relacje z kadrą z pewnością nie wyrządzą szkody, a mogą tylko pomóc.

Możesz także przygotować ubrania odpowiednio wcześniej na każdy dzień w tygodniu. Oczywiście należy wcześniej sprawdzić pogodę na nadchodzące dni. Złóż takie rzeczy w bardzo widocznym miejscu, by w trakcie porannego pościgu o niczym nie zapomnieć. Poza strojem postaraj się również o właściwe przyrządy, które Twojej pociesze mogą się przydać.

Podczas popołudnia zapytaj malucha o to, jak się czuje i czy wszystko w porządku w szkole. Pomóż mu z zadaniem domowym, a wszystko będzie bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *