Rower w pociągu – jak kolej rozwija ofertę dla rowerzystów?

Aktywność fizyczna obejmująca podróżowanie rowerem w celach turystycznych na terenie Polski chwali się niemałą wziętością. Rodacy wśród podejmowanych pasji bardzo często podają jeżdżenie na jednośladzie. Co znaczące, wybierają się nie wyłącznie w krótsze wycieczki w pobliżu miejsca zamieszkania, ale znacznie częściej obierają wycieczki długie. Rozplanowane eskapady mogą być bezsprzecznie bardziej fascynujące, o ile podróżuje się w dodatku przewozami regionalnymi do określonego miejsca, by potem odbywać podróż już na dwóch kółkach.

Przemieszczając się rowerem można zobaczyć kolejne zakątki w całej Polsce. Nie istotne, jaki to jest region. Trzeba jednak brać pod uwagę swoją kondycję, aby się nie przeciążać oraz to, by rower był przystosowany do trasy, jaką zaplanowało się odbyć. Trzeba w takim układzie dokładnie się przyszykować. Opłaca się prześledzić aktualny rozkład jazdy PKP, by sprawdzić, czy jednostki transportu kolejowego kursują w zamierzonym czasie do konkretnego miasta. Pociągi przejeżdżające po krajowych torach są wyposażone w przeznaczone przedziały dla rowerzystów. To istotna dominacja nad przejazdami miejskimi. I nie jest aż tak ważne, czy chodzi o wycieczkę rodzinną, jednej osoby, lub po prostu o to, iż rowerzysta zamierza zrobić kilkugodzinny plan treningowy. Jako, że wyszukiwanie połączeń kolejowych nie jest trudne i istotne wiadomości dane jest wyszukać w necie, można odnaleźć pociąg adekwatny pod kątem ilości podróżnych, na równi gdy są to maluchy, ale też osoby starsze.

Zakupując bilety na pociąg w pakiecie z przewozem bicykli nie ponosi się znaczących kosztów, co też jest motywujące. Decydując się na to, by wozić rowery w pociągu można je zamieszczać w specjalnym miejscu na wieszakach, w pozycji pionowej. To pozwala w pociągu zmieścić dużą liczbę jednośladów. Robiąc użytek z ofert kolejowych można dotrzeć w każdy punkt kraju, wcale nie zamartwiając się o sprawy pod względem logistycznym, lub o zabezpieczenie swoich dwóch kółek. Nie ma potrzeby myśleć o tym, jak kupić bilet kolejowy przez internet, gdyż wszystko jest jasno opisane na stronie internetowej. W dodatku przewozy regionalne w okresie wakacji troszczą się o to, by zakres usług przygotować dla cyklistów.

W państwie ciągle pojawiają się nowe ścieżki rowerowe, w okolicach miejscowości popularnych turystycznie. To umożliwia planować interesującą, parodniową eskapadę. Poza walorami turystycznymi oraz poprawiającymi nastrój, przejażdżka na jednośladzie jest dobra dla kondycji zdrowotnej: podnosi generalnie kondycję, wspiera działanie układu krążenia, jak też podnosi wytrzymałość płuc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *