Pies to codzienny obowiązek – czy dziecko temu podoła?

Niejedno dziecię marzy by posiadać domowe zwierzątko. A co wtedy, gdy Twoje dziecko śni o szczeniaku? W oczywisty sposób – szczenię w domu to dużo radochy! Ale to także obowiązki i dużo pracy. W jaki sposób nauczyć malucha odpowiedzialnej opieki i adekwatnego traktowania psiaka? Przeczytaj garść porad.

Na początek możesz się wybrać z pociechą do sklepu z rzeczami dla psa. Warto zakupić legowisko, miseczki, przysmaki, czy kilka gadżetów do zabawy na wstępie – aby piesek łatwo zaadoptował się w mieszkaniu. Takowa wyprawka dla szczeniaka jest właściwie niezbędna, a przez wspólne zakupy także angażujesz swoją pociechę w najważniejsze sprawunki.

Następną bardzo ważną sprawą jest właściwe żywienie zwierzaka. Przede wszystkim winien posiadać on stałe swoje miejsce na miskę, ale również stałe pory nakładania karmy. Maluch musi wiedzieć, że szczeniak o każdej porze musi mieć świeżo nalaną wodę i nie zapominać o karmieniu. Powiedz dziecku jak często karmić psa i jakie jedzenie mu dawać. W ten sposób nauczysz je także odpowiedzialności i staranności.

Istotne jest także to, jakim jedzeniem żywicie swojego zwierzaka. Warto wybierać karmy specjalistyczne dla psów, by zadbać o jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Oprócz stałych pór posiłków możesz czasem pozwolić pieskowi na przysmaki, które znajdziesz w sklepie dla psa i kota Lincoln. To kapitalne rozwiązanie, kiedy chcesz nakłaniać pieska do uczenia się nowych rzeczy. Możesz go wynagradzać za nawet małe osiągnięcie. Polecamy zwłaszcza suszone przysmaki dla psa.

dziecko na spacerze z psemPamiętaj także o zabawach! Jest to rozwijające zarówno dla szczeniaka, jak i dla malucha. Co istotne, pomimo że oczywiste – spacery. To zarówno potrzeba fizjologiczna, ale także moment na ciekawe spędzenie popołudnia przez twojego szczeniaka, który jest mega ciekawy każdego źdźbła trawy. Również Waszemu dziecku przyda się zdrowa ilość ruchu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *