Nauka języka obcego – im szybciej, tym lepiej

Powszechnie znana jest teoria, że małe dzieci szybciej się uczą i łatwiej przyswajają nową wiedzę. Warto więc pomyśleć o tym, jeżeli na przykład chcemy uczyć nasze dzieci języków obcych. Dobrze jest zacząć robić to od małego, jak już nasze dziecko będzie znało podstawy języka ojczystego.

Jeżeli nasza znajomość konkretnego języka jest na wysokim poziomie, to możemy spróbować, ustalać na przykład jakieś dni w tygodniu, albo chociaż godziny, w których będziemy rozmawiać z dzieckiem obcym języku. Dzięki temu powoli będziemy zaznajamiać dziecko z innym językiem.

Oczywiście jeżeli my sami dobrze nie władamy obcym językiem, lepiej znaleźć do tego nauczyciela, albo zapisać dziecko na jakiś kurs w przedszkolu czy szkole. To sprawi, że w przyszłości naszemu dziecku będzie dużo łatwiej w pełni opanować konkretny język. Łatwiej też będzie kiedy wybierzemy się na wakacje za granicę i nasze dziecko będzie mogło bawić się z dziećmi z innych stron świata. Dzięki temu naszego dziecko będzie bardziej pewne siebie no i szczęśliwe, że znajdzie nowych znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *