Edukacja przyrodnicza. Zabierze dziecko na festiwal kwiatów

Targi kwiatów to cieszące się popularnością wydarzenia, tak samo w Polsce, jak i w innych państwach. W każdym z takich wydarzeń biorą udział tak samo biznesmeni powiązani z ogrodnictwem, jak i wielbiciele kwiatów. Eventy są dokładnie zaplanowane i pozwalają wyraźnie poszerzać własną wiedzę. Przykładowo, wiosną zorganizowany jest na Zamku Książ Festiwal Kwiatów i Sztuki.

Można wtedy brać udział w wykładach dotyczących konkretnych gatunków jak na przykład lilia, jak i zachwycać się kompozycjami florystycznymi. Na entuzjastów ogrodnictwa czeka też zazwyczaj możliwość kupna przeróżnych rodzajów roślin ozdobnych, jak i gadżetów niezbędnych w ogrodzie do jakich zaliczają się łapki na krety lub inne wyroby. Corocznie odbywa się też Festiwal Kwiatów w Parku Miniatur Minieuroland. Jeżeli uczestnik jest właścicielem firmy jaką jest sklep nasienny, to w Kłodzku kupi sporo ich rodzajów.

W efekcie, rozszerzy dotychczas zgromadzony asortyment. W czasie eventu można podziwiać na równi krajowe rodzaje, jak i rośliny egzotyczne. Festiwale kwiatów są jednodniowe lub odbywają się weekendowo. Ich rozkład jest rozbudowany i z tego powodu uczestnicy mogą brać udział w tym, co ich interesuje najbardziej. Prowadząc sklep z sadzonkami należy mieć pojęcie o świecie roślin, a branie udziału w profesjonalnie przygotowanych targach bardzo to ułatwi. W Polsce popularnością cieszą się Wystawy Kwiatów w Parku Śląskim w Chorzowie. To tu eksperci z branży przedstawiają sezonowe wyroby takie jak nawozy do trawników i można brać udział w interesujących wykładach. Kwiatowe eventy znane są na całym świecie.

To na tyle zajmujące wydarzenia jak Festiwal Apple Blossom w Waszyngtonie. Połączone są one z pokazami rozrywkowymi oraz rewiami. Z roślinami ozdobnymi, a szczególnie z tulipanami kojarzony jest ogród kwiatowy Keukenhof w Holandii. Wystawy mają miejsce tu nawet raz w tygodniu. Można podziwiać okazałe tulipany, inne gatunki kwiatowe, jak i dowiedzieć się więcej o używaniu sprzętu do ogrodów takiego jak węże ogrodowe cellfast. Największy ogród z kwitnącymi roślinami cebulowymi opłaca się odwiedzać w kwietniu. Można wówczas oglądać ekspozycje paruset gatunków lilii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *