Zarządzasz szkołą? Zobacz jak możesz zadbać o bezpieczeństwo uczniów

Bezpieczeństwo uczniów stanowi jeden z najistotniejszych obowiązków obiektów wychowawczych. Z tego powodu należałoby pomyśleć nad wdrożeniem przydatnych środków, które zagwarantują maksymalne bezpieczeństwo w obrębie placówki. W obecnych czasach automatyzacja jest coraz częściej stosowana w monitorowaniu parkingów i przejść, co wysoce upraszcza doglądanie przepływu pojazdów oraz osób wjeżdżających na obręb placówki.

Jednym z najskuteczniejszych trybów zabezpieczenia dostępów na obręb placówki są szlabany parkingowe i szlabany wjazdowe. Montuje się je na początku terenu, w skutek czego tylko osoby upoważnione mają dostęp do otoczenia parkingowego. Szlabany na pilota zapewniają zarządzanie rogatką z dużej odległości, co dodatkowo ułatwia dostęp do parkingu osobom uprawnionym.

Kolejnym komponentem, który jest w stanie zabezpieczyć teren komórki szkolnej, są siłowniki do bram skrzydłowych. Dopuszczają otwieranie i zatrzaskiwanie bram z poziomu placówki, stąd wygodniej można kontrolować ruch osób i samochodów chcących się dostać do szkoły. Siłowniki do bram skrzydłowych są niesłychanie sprawne i zapewniają bezpieczeństwo jednocześnie dla samochodów, jak również dla ludzi. Są wyposażone wyłącznik przeciążeniowy, który zapobiega awariom technicznym w przypadku nadmiernego przesilenia.

Należałoby też zwrócić uwagę na bezpieczne wykorzystywanie parkingów i przejść przez samochody oraz ludzi. Porysowanie karoserii czy zderzenie to wydarzenia, które są w stanie się przydarzyć każdemu. Z tego powodu należałoby zainwestować w przydatne oznakowanie, które ułatwi poruszanie się po obszarze placówki oświatowej. Oznaczenie parkingów, punktów do zatrzymywania się oraz przystanków autobusowych intensyfikuje bezpieczeństwo dla pieszych oraz kierowców, a także niweluje możliwość wypadku.

Kończąc, zastosowanie automatyki w monitorowaniu parkingów oraz wejść placówek szkolnych jest bardzo praktyczne w umożliwieniu optymalnego bezpieczeństwa uczniów. Szlabany parkingowe oraz siłowniki do bram skrzydłowych oraz odpowiednie oznakowanie to elementy, które należałoby uwzględnić, ażeby zmniejszyć prawdopodobieństwo niepożądanych wydarzeń w obrębie szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *