Zaprzyjaźnij się z mikrofonem – czyli kursy wokalne dla dzieci

Interesującym sposobem spędzenia wolnych chwil dla dzieci są zajęcia z muzyki, a dokładniej ze śpiewania. Jeśli wobec tego maluch ma ku temu umiejętności, to opłaca się zapisać go na tego typu twórcze zajęcia. Dzieci mają możliwość w wyspecjalizowanych akademiach albo pod przewodnictwem doświadczonych ekspertów wyszkolić się od początku lub doskonalić już nabyte umiejętności.

Nauka nad emisją głosu dopasowana jest do bieżących umiejętności malucha, a stosując mikrofony bezprzewodowe, można spowodować, że maluch poczuje się pewniej. Będzie również idealnie słyszeć własny dźwięk. W czasie decydowania się mama i tata muszą wobec tego sugerować się szkołą jaka dysponuje wysokiej jakości osprzętem.

Czynności, na jakie na początku kładzie się największy akcent to ćwiczenia z oddechów, gdyż właściwy oddech rozwija poziom głosu a także jego wybrzmienie. Doświadczeni nauczyciele będą pracować nad wymową uczniów, artykułowaniem oraz nadawaniu melodii głosu. Sprzęt taki jak mikrofony przewodowe wywodzi się od najlepszych wytwórców (mikrofony przewodowe to sprzęt dla profesjonalnych muzyków), a więc można być pewnym, że sprawdzi się w każdej sytuacji. Maluchy poznają przeróżne techniki wokalne, a później nauczyciele dobierają taką, jaka dla konkretnej osoby jest idealna jako przewodnią. Podczas zajęć nacisk kładziony jest na ćwiczenia przy piosence a także na interpretację słów podczas śpiewania.

Spora uwaga przykładana jest do pracowania ze sprzętem takim jak mikrofony do wokalu a także nauczyciele uczą zachowania na scenie. Często również systematycznie, z przeróżnych okazji zorganizowane są występy dla opiekunów. Maluchy, które już wiedzą jak trzymać mikrofon wokalny i jak z nim działać bez wątpienia na tym występie poczują się pewniej. Warsztaty pomagają w tworzeniu osobowości na scenie a także pomogą przygotować dzieci do konkursów wokalnych. Dzieci dowiedzą się również jak prezentują się głośniki konferencyjne i jaką pełnią funkcję. Jeżeli wobec tego maluch będzie myśleć o karierze na scenie, to warto myśleć o zapisie na takie zajęcia. Oswojenie się z życiem scenicznym, ze sprzętem takim jak głośniki do sali konferencyjnej i budowanie poczucia wartości to atuty, jakie są motywujące. I istotne jest to, że dzieci mają możliwość systematycznie wyćwiczyć własny głos.

2 komentarze


  1. // Odpowiedz

    Dodam, że praca z głosem to jedno, ale dzięki zajęciom dzieci doskonalą również skupienie. Nauka kontroli oddechu wymaga świadomego korzystania z mięśni, a występ na scenie pilnowania jak się poruszać. Wielu rodziców sobie to chwali.


  2. // Odpowiedz

    Polecam wszystkim rodzicom. Mojej córce takie zajęcia naprawdę pomogły 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *