Wspólne wakacje u podnóży gór . W jakie miejsca warto wyjechać, gdzie szukać noclegu oraz których atrakcji zaznać?

Obmyślasz wypoczynek z rodziną w górach? Na terenie Polski roi się od ciekawych lokalizacji, a jeżeli chodzi o wypad z maluchami, warto wziąć pod uwagę położony w Górach Orlickich Zieleniec.

Góry – atrakcyjne 12 miesięcy w roku

Wyjazd do górskich kurortów – hotel Szarotka w Zieleńcu znajduje się na samym stoku tuż przy wyciągu – może być świetnym pomysłem nie tylko podczas ferii zimowych. Pomimo iż hotel przy stoku, to akuratne umiejscowienie dla amatorów sportów zimowych, to w ciepłe miesiące w górskich miastach również można znaleźć wiele sposobów na spędzenie czasu. Świetnym tego dowodem jest kurort narciarski w Zieleńcu. Piękna lokalizacja tej części miejscowości Dusznik-Zdroju sprzyja wielu formom ciekawego wypoczynku.

Nocleg z pociechami

Planując górską wyprawę z całą rodziną, dobrze jest dokładnie przemyśleć dobór obiektu, w którym dokonamy zakwaterowania. W okresie letnim nic nie równa się miłej kąpieli, wobec czego warto wybierać hotele z basenem. Aktywności w wodzie będą źródłem ogromnej uciechy dzieci i rodziców.

Po intensywnym dniu dobrze zrobi nam nieco relaksu. Znakomitym wyborem będzie w takim razie kojący masaż lub wizyta w saunie. W związku z tym wyborną opcją może okazać się zatem SPA. Aby mieć jednak możliwość podzielić się czasem sam na sam, wybieraj miejsca świadczące pomoc, jaką jest animator dla dzieci.

Atrakcje w górach

Przestrzenie wokół Dusznik-Zdroju sprzyjają kreatywnym formom spędzania czasu, tak pieszym spacerom po górskich stokach, jak również przejażdżkom jednośladem. Świetną bazą startową będzie właśnie Zieleniec. Atrakcje dla dzieci są tym, czego bez wątpienia tu jest mnóstwo. Wśród nich znajduje się Zieleniec Summer Park, który bezwzględnie musi zaliczyć każda familia z maluchami, odbywająca pobyt niedaleko Dusznik-Zdroju.

Na terenie parku letniego można spróbować różnych ciekawych aktywności, przykładowo zjeżdżania na nartach po trawiastym stoku lub ze zjeżdżalni pontonowej. A po długich godzinach aktywności dobrze będzie skusić się na miejscową ucztę, którą poda restauracja dolnośląska. Restauracji, w których można zachwycić się smakiem również w Zieleńcu jest mnóstwo.

Zobacz jak niezapomnianą przygodą mogą okazać się familijne wycieczki w górskich kurortach.

2 komentarze


  1. // Odpowiedz

    Zwiedziłam wiele miejsc w południowej Polsce i muszę przyznać, że Zieleniec ma wyjątkowy urok. Polecam odwiedzić 🙂


  2. // Odpowiedz

    Jestem zagorzałym fanem Dolnego Śląska i z chęcią pokazuję go dzieciom. Duszniki-Zdrój to moim zdaniem obowiązkowy punkt do zwiedzenia na mapie województwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *