Pokój ucznia

Trudne jest ustalenie jednego sposobu na perfekcyjnie urządzony pokój ucznia, jednak z łatwością da się ustalić parę reguł, które stać się mogą uniwersalnym przepisem na utworzenie własnych „czterech ścian”. Jakimi cechami musi się taki pokój charakteryzować?

Dziecko będzie w nim na zmianę albo siedzieć nad książkami lub przy komputerze, albo odpoczywać. Tym samym będzie tam spędzać bardzo dużo czasu. Najbardziej istotne zdaje się więc być, aby uczeń czuł się w nim najzwyczajniej w świecie swobodnie.

 

Jak ze zwykłego miejsca wykreować pokoik idealny dla ucznia? Najważniejsza zasada – nie zastawiać gratami. Choć to słowo kolokwialne, w tym kontekście nadaje się świetnie. Oczywistym jest, że sprzątanie w pokoju nie jest cechą charakteryzującą większość osób w wieku szkolnym, więc ich własny kąt powinien być po prostu niemalże niemożliwy do zabałaganienia. Łóżko niech będzie łatwe to prędkiego zaścielenia, półki pełne przestrzeni, szuflady mieszczą dużo rzeczy, tak, aby na meblach nic nie stawiać. W pomieszczeniu dla ucznia oczywiście musi stanąć również duży stół, razem z komputerem, a także wygodnym, nie krzywiącym kręgosłupa fotelem. Poza stanowiskiem do nauki, młody człowiek powinien mieć również wydzieloną przestrzeń, która nie będzie mu się kojarzyła z obowiązkami. Niech to będzie kolorowy fotel albo olbrzymia poducha do czytania.

W kwestii wystroju mieszkania, może Cię zainteresować: www.modernconcrete.pl

 

Najlepszą metodą na sprawienie, aby młodzi ludzie czuli się w nowym kąciku dobrze, jest pozwolenie im samodzielnie urządzić sobie pokój. Chcą postawić szafkę w dziwnym położeniu? Przykleić na ścianę dużą tablicę na magnesy? Poobklejać drogie szafy plakatami? Niech tak zrobią! Niech wybiorą kilka sztuk płyt betonu architektonicznego albo wiaderko betonu ozdobnego, który łatwo można na ścianę nałożyć, i można pozwolić im nakładać go jak chcą – www. Powinni wiedzieć, że mają wkład w późniejszy charakter swojego kąta. Mogą wymyślić sobie tematykę: cela uwięzionej królewny z ulubionej bajki? Beton ozdobny może imitować cegły. Pracownia mechanika? Można kupić łóżeczko, w kształcie Formuły 1, a ściany można wyłożyć betonem ozdobnym. Należy pozwolić dzieciom puścić wodze fantazji, niech czują się jak u siebie. Przez to będą chętniej spędzali w pokoju czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *