Opieka do dziecka

Kiedy decydujemy się na opiekunkę do naszego dziecka, musimy odpowiednio do tego podejść. Niezwykle istotne jest to, aby była to osoba, której będziemy w stanie zaufać. To jest najważniejsze przy wyborze opiekunki i o tym należy pamiętać przede wszystkim.

Najlepiej mieć osobę z polecenia, która sprawdziła się przy opiece nad powiedzmy dziećmi znajomych. Zawsze wtedy będziemy spokojniejsi jeżeli będziemy musieli zostawić nasze potomstwo z obcą osobą. Poza tym, czy ufamy takiej osobie, czy nie, kolejną bardzo istotną kwestią jest również to, czy nasze dziecko polubiło opiekunkę.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ jeżeli dziecko nie polubi tej osoby, to będziemy je niepotrzebnie narażać na stres, kiedy będzie musiało zostać z nią samo. Nie będzie to dobre ani dla naszego dziecka, ani też dla niani – bo mimo że będzie sprawdzona, to może nie wytrzymać kilku godzin płaczu. Najlepiej też powoli zostawiać dziecko z opiekunką, na początek nawet w naszej obecności, żeby oboje się do siebie przyzwyczaili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *