Medycyna estetyczna nie tylko dla dorosłych

Przez wiele lat uważano, iż określone zabiegi chirurgiczne nie muszą być robione u maluchów. Szczególnie z obszaru chirurgii plastycznej, która dużej grupie ludzi kojarzy się z wstrzykiwaniem botoksu. Nie wydaje się to dziwne, albowiem nierzadko istotnie wykorzystywana jest do korekty aparycji. Istnieją niemniej jednak takie defekty, w których wykonanie zabiegu u malucha nie jest wymysłem, ale postulatem medycznym.

Od urodzenia dzieci poddawane są analizom, jakie mają przekonać opiekunów, iż są zdrowe oraz poprawnie się kształtują. Regularne konsultacje u lekarza rodzinnego są niezwykle ważne przez pierwszy rok. Poza ogólnymi badaniami polecane jest USG stawów biodrowych u dzieci np. https://vitabene.com.pl/oferta/usg-stawow-biodrowych-u-dzieci-z-konsultacja/. W Warszawie oraz innych dużych miastach specjaliści uskuteczniają to prześwietlenie zaraz po porodzie. Szybkie wyłapanie przesunięć, związanych z miednicą, umożliwia prędkie działanie. USG stawu z konsultacją w Warszawie może uchronić potomka przed zwyrodnieniami postawy oraz ciągnącymi się za nimi zabiegami.

Niezwykle często u maluchów występują wszelkiego typu zmiany skórne. Gros z nich jest błaha i za sprawą medykamentów z łatwością można je zniwelować. Istnieją jednakowoż również takie, jakie potrzebują konsultacji z lekarzem. Ślady po ranach bądź niektóre brodawki mogą być dla pociechy niekomfortowe. Niekiedy usuwanie zmian skórnych wskazywane jest dodatkowo dla zdrowia mentalnego nastolatka. W szczególności, jeżeli są na buzi. Dzieci umieją być nielitościwe i otwarcie oceniać aparycję rówieśników. To oddziałuje na ich pewność siebie i często kończy się depresją. Drobny zabieg może do tego nie dopuścić.

Poleceniem do zabiegu plastycznego u dzieci są również pewne skazy genetyczne. Mogą to być zniekształcone uszy lub deformacje kończyn. Zabiegiem niezwykle często dokonywanym w Warszawie jest blefaroplastyka powiek. Zakłócone przez zbyt dużą powiekę pole widzenia utrudnia maluchowi codzienne czynności. Ponadto niestandardowe przemęczanie narządu wzroku może być powodem nieodwracalnych wad i demotywować pociechę na przykład do chodzenia do szkoły. Należałoby dodatkowo odnotować, iż okuloplastyka w Warszawie to nie tylko prywatne zabiegi okulistyczne jak korekta powiek. W czasie badania medyk nie koncentruje się tylko na powiece, ale kontroluje całą gałkę oczną. Przez to jest w stanie dojrzeć niekorzystne zmiany oraz zaordynować odpowiednie leczenie.

Głównym argumentem do operacji plastycznej u dziecka jest naturalnie stan zdrowia. Poszczególne wady mogą w ciągu rozwoju pociągać za sobą inne nieprawidłowości. Jednak nie mniej istotne są defekty estetyczne. Aparycja oddziałuje na samoocenę, zaś to jest w stanie zaburzyć rozwój psychiczny. Dla komfortu dziecka nie należy wzbraniać się przed zasięgnięciem rady u chirurga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *