Mamo! Zatroszcz się o czas wyłącznie dla siebie

Zapewne każda kobieta mająca dzieci ma problem, aby wygospodarować parę chwil tylko dla siebie. W ferworze codziennych zajęć wiele kobiet pomija fakt, że powinny dbać tak samo o swoich bliskich, jak również o swoje potrzeby. Kochana mamo! Pamiętaj zatem o tym, aby wygospodarować chwilę na wyczekany relaks.

Wypielęgnowana skóra to kluczowa sprawa

Upływu czasu nie da się zahamować, jednak można spowolnić jego skutki. Odpowiednio dobrane oleje kosmetyczne (źródło, które warto sprawdzić) sprawią, że cera będzie jędrniejsza i nawilżona. Porą letnią obowiązkowo trzeba zaś nakładać kosmetyki do opalania, które zabezpieczą skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce, która jeszcze bardziej przyśpiesza starzenie się skóry i ją wysusza.

Chwila wytchnienia

Nawet najdroższe preparaty kosmetyczne, nie zastąpią potrzebnego nam relaksu. By cera pięknie wyglądała, organizm ma się zregenerować. Panie w ciąży powinny ponadto zadbać o suplementy dla ciężarnych – doczytaj, które pozwolą zachować zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci.

Co najmniej raz w tygodniu dobrze jest przygotować sobie relaksującą godzinkę w wannie z pachnącymi płynami. Po jej skończeniu koniecznie trzeba wklepać w skórę odżywczy balsam. Raz na jakiś czas warto także nanieść na twarz nawilżającą maseczkę lub zafundować sobie odprężający masaż. Takie niewielkie zabiegi można sobie ponadto umilić filiżanką pysznej kawy lub kieliszkiem półsłodkiego wina.

Nie zapominajmy także o aktywności fizycznej, która jest ogromnie istotna dla naszego zdrowia i nastroju. Niekoniecznie musi być to wykańczający zestaw ćwiczeń na siłowni. Wystarczy chociaż godzina marszu kilka razy w tygodniu.

Postaw na odpowiednią pielęgnację!

By pielęgnacja przyniosła pożądane rezultaty, trzeba właściwie dobrać preparaty pielęgnacyjne. Inne wybrać należy kosmetyki do cery naczynkowej, a inne do skóry nadmiernie przesuszonej. Specjalnego traktowania potrzebuje cera tłusta.

Jeżeli dochodzi do problemów skórnych, warto celować w kosmetyki na trądzik. Ich dobór warto omówić z kosmetologiem lub dermatologiem. Niewłaściwie dobrane kosmetyki mogą przynieść większą ilość szkód niż pożądanych rezultatów, szczególnie podczas stosowania wysoce zaawansowanych kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *